SYLVIA STAVE, bordslampa, tenn, Guldsmedsaktiebolaget GAB, Stockholm 1935.
Rundform på kvadratiskfot. Höjd 24 cm.
Slitage. Repor. Ej funktionstestad. Större buckla.