Smycken Ringar
1177085
COCKTAILRING, med droppformad briolettslipad blå topas och briljantslipade diamanter.
Cocktailring, med droppformad briolettslipad blå topas och briljantslipade diamanter

Topas ca 10 ct (ca 15 x 12 mm). 19 briljantslipade diamanter. 18K guld. Stämplad MAND. Ringstorlek 17,5. Vikt 5,9 gram.

Obetydligt ytslitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Slutpris
7 000
655
724
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
12 sep 11:37
7 000 SEK
11 sep 10:50
3 000 SEK
11 sep 8:13
2 300 SEK
10 sep 14:50
2 099 SEK
7 sep 15:46
1 200 SEK