Svängd form. Helstoppad med texilklädsel. Resårsits. Ben av betsat björk. Längd ca 150 cm, sitthöjd ca 40 cm.
Slitage. Fläckar. Smärre skador. Förstärkt undertill.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10