SNEDKLAFFBYRÅ, 1800-talets början.

Mörkbonad ek. Klaff med mönsterlagd fanér och inslag av ljus ek. innanför liggande inredning av nio mindre lådor och lucka. Tre lådor i nedre del. Nyckelskyltar i gustaviansk stil. L 105, b 44-78, h 105. Nyckel finns.

Slitage, sprickor. Kompletterad med bla senare ben och beslag.

Utropspris
1 500 SEK