YNGVAR SANDSTRÖM sideboard, Triva-serien, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.
Fanerat med teak. Tre dörrar med bakomliggande hyllplan. Fem lådor. Bredd 190, djup 43, höjd 87 cm.
Smärre slitage. Märken.