Konst Modern svensk konst
1177736
Torsten Renqvist
(1924-2007)
Torsten renqvist, olja på duk, signerad och daterad  46

TORSTEN RENQVIST, olja på duk, signerad och daterad -46.

Eldare. 46 x 38 cm.

Krackelerad, duken ospänd.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T323
Proveniens

Tidigare ägare var barndomsvän med konstnären. Därefter i arv till nuvarande ägare.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

5 dagar 18 timmar
888
83
92
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 938 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
20 sep 14:40
888 SEK
20 sep 10:57
666 SEK
20 sep 9:18
400 SEK