Glas Övrigt
1177751
Ingeborg Lundin
(1921-1992)
Ingeborg lundin, vas, glas, ariel, orrefors, signerad no 408-e6.

INGEBORG LUNDIN, vas, glas, Ariel, Orrefors, signerad No 408-E6.

Närmast fyrsidig med rundade hörn, dekor i blått. Höjd 16,5 cm, bredd 11 cm.

Obetydligt slitage.

Maria Granfeldt
Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö
+46 (0)707 77 08 07

Utropspris
5 000 SEK