Belysning Taklampor
1177883
TAKLAMPA, 1930-/1940-tal
Taklampa, 1930-/1940-tal.
Taklampa, 1930-/1940-tal.
Taklampa, 1930-/1940-tal.
Taklampa, 1930-/1940-tal.

Stomme av metall med skärm av glas med etsad och slipad dekor. Tre ljuspunkter. Diameter 39, höjd 65 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Helhetsintrycket är gott.

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
3 000 SEK