SVANTE SKOGH, matrumsmöblemang 7 delar, 1900-talets andra hälft.
Valnöt. Bord, ett par karmstolar, 4 stolar.
Närmast ovalt bord, längd 140, bredd 96, höjd 73 cm. En iläggsskiva à 50 cm. Stolar med stoppad sits, sitthöjd 45 cm.
Obetydligt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.