Golvur med fodral av mahogny, delvis fanerat och med inläggningar. Urtavlan märkt: "Tho:s Moore IPSWICH. Beslag av mässing. Bredd 52, djup 26, höjd 236 cm. Två lod och pendel finns. Nyckel finns.
Renoverat, kompletterat. Fodral från 1800-talets slut. Smärre slitage, skador och lagningar. Fodralets nyckel i funktion till pendelluckan. Ej funktionstestat.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor