PARTI BÖCKER, 11 st, olika ämnen, bla "Med bue og pil" av Carl Dreyer. 1800-1900-tal.

Mest halvfranska skinnband. "Enslingen" I-III av Emilie Carlén. "Engelskt-Svenskt, Sjö-och Handelslexikon" av TH. Uggla, 1878. "Laegdsgaarden i Ölseby-Magle" av Poul Martin Möller, 1911. "Oden till Zodiaken" av Claes Krantz, "Den svenska psalmboken", NM Lindh, Örebro 1820.

Slitage. Ej genomgångna.

Utropspris
600 SEK