1178738
FRIEDRICH DREVES & FRIEDRICH HAYNE - BOK, 38 kolorerade kopparstick, daterade 1794-1805
Friedrich dreves & friedrich hayne - bok, 38 kolorerade kopparstick, daterade 1794-1805.

Ur 'Botanisches Bilderbuch für die Jugend und Freunde der Pflanzenkunde', 1794-. Ca 24 x 20 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
5 000 SEK