SVENSK TOPOGRAFI - GRaFISKA BLAD, 32 färglitografier 1881.
Ur 'Upplands Herregårdar',
Tryckt i Stockholm 1881 och utgivet av F & G Beijers Förlag.
Fint avstämd färglitografi efter teckningar av A. Nay.
Beskrivande text av Carl Arvid Klingspor och Bernhard Schegel. Blad 26 x 35,5 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.