MATSERVIS, 56 delar, porslin. Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
12 tallrikar, 24 cm.
12 förrättstallrikar, 21,3 cm.
12 skålfat, 20 cm (1 med nagg).
12 assietter, 17,5 cm.
2 serveringsfat, längd 36,5 cm.
4 skålar, längd 21,5-26,5 cm.
2 serveringsfat, längd 30,5 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.