Konst Klassisk konst
1178852
Fredrik Borgen
(1852-1907)
Fredrik borgen, olja på duk lagd på pannå, signerad och daterad paris -78.

FREDRIK BORGEN, olja på duk lagd på pannå, signerad och daterad Paris -78.

"Insjölandskap". 50,5 x 82 cm.

Något hårdare krackelyr. Obetydligt färgbortfall. Något gulnad fernissa.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
4 000 SEK