Design Övrigt
1178985
Lisa Johansson-Pape
(1907-1989)
Lisa johansson-pape, taklampa, orno 1940-tal.

LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, Orno 1940-tal

Tillverkad av keramik i form av blomkruka med metallstänger för att efterlikna en blomma. Bredd 35, höjd 74 cm

Slitage. Repor. Smärre färgbortfall

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H3
Maria Granström
Maria Granström
Private Sales. Av Sveriges Handelskamrar förordnad besiktningsman.
+46 (0)739 40 08 09

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
250 EUR