SKEDAR, 6 st, silver, 1700/1800-tal.

Jacob Blomsterwall, 1798, Göteborg. Jeremias Wallbom, 1802, Uddevalla, 2 bär otydliga mästarstämplar med årsstämplar 1792 och 1818 samt 2 med okända utländska stämplar. L 20-22.

Mindre bucklor samt monogramgravyr.

Utropspris
1 500 SEK