Militaria Vapen
1179678
FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-talets slut.
FlintlÅsgevÄr, svenskt, 1700-talets slut.

Kaliber 16 mm. Längd 127 cm.

Kolv med lagningar och sprickor. Korrosion, slitage.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Utropspris
2 500 SEK