Madeleine Pyk – en samling F769

VÄRJA, med riksvapnet tre kronor, Sverige, före 1905.

Fäste och kavel av förgylld mässing och pärlemor. Balja av läder och graverade mässingbeslag. Längd 97 cm.

Förgyllning med mindre slitage. Läder med slitage.

Utropspris
3 000 SEK