Ovoid form på rund fot. Två hänklar varav ett med ansikte. Driven dekor. Längd 13 cm. Vikt 40 gram.
Bucklor. Mindre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10