PARTI BARNBÖCKER, 6 st, bla "Basil Seal rides again" av Evelyn Waugh, sent 1800- till 1900-talets andra hälft.

Med Evelyn Waughs egenhändiga namnteckning.
"La Marche á l´Etoile", "Barnens lilla julbok" av Ottilia Adelborg, "Der Froschkönig", "Nursery Songs", red av Joseph Moorat, "Sagan om Riddar Huon af Bodeaux".

Slitage. Ej genomgångna.

Utropspris
800 SEK