KAFFE- OCH TESERVIS, 4 delar, silver, gustaviansk stil, CG Hallberg, Stockholm, 1906. Totalvikt 2470 gram.
Oval cylinderform, dekor av nollgaller. svängda handtag. Tassfötter. Lockknoppar i form av svanar. Kaffekanna, tekanna, sockerskål, gräddkanna. H 10-25.
Slitage, repor, monogram- och datumgravyr på samtliga delar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.