Design Konstglas
1180583
Carl Fagerlund
(1915-2011)
Carl fagerlund, taklampor ett par, orrefors, 1900-talets andra hälft.

CARL FAGERLUND, taklampor ett par, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing med cylinderformad glaskupa. Höjd 53 cm. Diameter 17 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H143
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 16 timmar
2 000
190
211
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
3 dec 14:40
2 000 SEK
3 dec 14:40
1 600 SEK
2 dec 23:28
1 456 SEK
2 dec 18:43
1 000 SEK