18k guld, quartz, safirglas, boett prydd med diamanter. Totalt 34 små diamanter. Total vikt 63,5 g, ca 1988. länkens längd 18,5 cm
Caliber: 1607112, Verknr. E15, Boettnr: 285169, 1Referensnr. 4715/2.
Ej funktionstestad. Smärre repor. Smärre slitage.