KONSOLBORD, Ny Louis XVI, sent 1800-tal.

Svartmålad med bla guldmålade detaljer. Två ben i form av stående moriska putti. Trären bordsskiva. L 137, b 36, h 84.

Slitage, dekorskador och dekorbortfall. Senare bordsskiva. Smärre dekordelar medföljer.

Utropspris
8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

6. Gaetano Pesce, fåtölj med fotpall, "La Mamma", modell UP5 och UP6 ur 2000-serien, B&B Italia, Italien.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK