ÖRHÄNGEN, ett par, empire, 18 K guld, Pehr Georg Fröberg, Norrtälje, verksam 1840-1862.

Kreolmodell, med folierade, röda pastestenar. Höjd ca 4,5 cm. Totalvikt c:a 6 g.

Slitage, mindre bucklor och sprickor. Pastestenarna med mindre nagg och en med en spricka.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

369. Peter Frie, Utan titel.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
80 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK