Soffan, tresitsig. Lösa sittdynor. Soffans längd 205, bredd 100, sitthöjd ca 40, höjd 70 cm. Fåtöljernas längd 115, bredd 95, sitthöjd ca 40, höjd 70 cm vardera.
Slitage, repor, märken, veck. En fåtölj med skador (revor).
Enligt uppgift Firma Georg Henscher.