1181065
FAT samt SKÅL med LOCK, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.
Fat samt skÅl med lock, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av antikviteter, diameter 34 cm. Bojan med motiv av fågel, kalligrafi. Totalhöjd utan ställ 9,5 cm.

Slitage, mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 000 SEK