ANDERS OCH BESS WISSLER, ytterfoder, stengods, Mariefred, monogramsignerad ABW och daterad 1911.
Rinnande glasyr. Signerad med stege ABW 1911 B 1. Höjd 15 cm.
Helhetsintrycket är gott.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10