Målat skåp av furu med fyra dörrar samt två lådor, upptill med skedhylla. Bredd 114, bredd 50, höjd 205 cm.
Renoverat och kompletterad. Ett lås saknas. Skador såsom repor, märken, torrsprickor samt smärre avslag. Nyckel saknas.