Tvådelat målat skåp, avtagbara dörrar med glas. Underdel med utfällbar skrivklaff och bakomliggande skåp och lådinredning. Bredd ca 123, djup ca 48, höjd ca 210 cm. Nyckel finns.
Renoverad. Kompletterad. Omarbetad. Skador. Slitage. Lagningar. Ett ben löst.