Edvin Ollers

(Sverige, 1888-1959)
Edvin Ollers
(Sverige, 1888-1959)

EDVIN OLLERS, olja på papp-pannå, signerad och daterad -12.

Stående modell. 69 x 32 cm.

Skrapmärken, hål i marginalerna.

Konstnär

Utropspris
2 500 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801