Skiva av marmor. Fanerat med mahogny, beslag av mässing. Glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 93. Djup 38. Höjd 139 cm. Nyckel finns.
Skador. Nagg. Delar saknas, del av glas. Torrsprickor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10