POUL CADOVIUS, hyllsystem, "Royal System", Danmark, 1900-talets tredje kvartal.
Fanerat med palisander. Två sektioner. Byrå med tre lådor. Hylla med skjutdörrar.2 väggpaneler. 4 hyllplan. 8 vinkar/ konsoler. Monteringsdetaljer medföljer. Varje sektion bredd 80 cm.
Slitage. Märken. Blekt. Repor.