Klockor & Ur Golv & Väggur
1182577
GOLVUR, Sverige, 1800-tal.
Golvur, sverige, 1800-tal.
Golvur, sverige, 1800-tal.
Golvur, sverige, 1800-tal.
Golvur, sverige, 1800-tal.
Golvur, sverige, 1800-tal.

Målat fodral med skuren dekor av blomster. Urtavla av målad metall. Senare urverk märkt Wurtemberg W222 284. Bredd 59. Djup 20. Höjd 195+22 cm.

Senare målning. Slitage. Skador. Ej funktionstestad. Ej genomgången. Pendel saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H162
Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
9 200
851
937
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
10 okt 12:59
9 200 SEK
10 okt 9:30
9 000 SEK
10 okt 9:30
8 950 SEK
10 okt 9:30
8 700 SEK
10 okt 9:30
8 500 SEK