Design Övrigt
1182643
Stig Lindberg
(1916-1982)
Stig lindberg, servisdelar, 21 st, flintgods, "prunus", gustavsberg.

STIG LINDBERG, servisdelar, 21 st, flintgods, "Prunus", Gustavsberg.

Tryckt dekor av plommon.
Tillbringare 12,5 cm
11 mattallrikar 25 cm
9 djupa tallrikar 19 cm

Slitage. En djup tallrik med större nagg. Vissa djupa tallrikar blekta av maskindisk.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK