CARL MALMSTEN, soffbord, 2 stycken, 1900-talets slut.
Brännstämplade. Det större bordet "Stora salen". Björk och masurbjörk. Längd 144, bredd 65, höjd 63 cm. Längd 51,5, bredd 40, höjd 49,5 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken.