REINHARD RICHTER, "Masema", Arabia Finland, stengods, blå, 71 dlr.

12 tallrikar diam 23,5 cm
12 djupa tallrikar diam 23,5 cm
13 assietter diam 17,5 cm
1 karott
1 kanna
1 såssnipa
6 uppläggningsfat av varierande stl
10 assietter diam 15 cm
1 sockerskål
12 kaffekoppar med fat + 2 kaffefat

Bruksskick, smärre krackeleringar i glasyr kan förekomma.

Utropspris
3 000 SEK