SOFFA SAMT ETT PAR STOLAR, Louis XVI-stil, 1800-talets slut.

Bronserade stommar med skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Soffans längd 130, bredd 80, sitthöjd ca 42, höjd 90, stolarnas sitthöjd ca 45, höjd 91 cm vardera.

Skador, slitage och lagningar.

Utropspris
4 500 SEK