ARVID LILJELUND, olja på duk, signerad och daterad 1881.
"Skogsstuga". 32 x 50 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Äkthetsintyg utfärdat av Bertel Hintze, Helsingfors 1944 a tergo.