Mörkbetsat lövträ med dekor av intarsia. Genombruten rygg. Lös stoppad sits. Fotavslutningar i form av claw and ball. Sitthöjd ca 49, ryggens höjd 109 cm.
Slitage. Instabila. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.