TAKLAMPA, Orrefors, omkring 1900-talets mitt.

Taklampa av glas och metall. Fyra ljuspunkter. Diameter 56, höjd 65 cm.

Smärre slitage. Stamglaset skadat. Ett löv snett monterat. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK