Benvit botten med stor polykrom medaljong med och kärlekspar i boteh mönster. Ljus kamelhårsfärgad huvudbård med historiska byggnader i kartuscher. Signerad... Mellan ca 560.000 och 640.000 knutar per kvadratmeter.
Obetydligt slitage, smärre fläckar, något fälld.