1184953
TERRIN/KYLARE/JARDINÄR med FAT, fajans, 1700-tal.
Terrin/kylare/jardinÄr med fat, fajans,  1700-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av blommor, växter, ståendes på tre fötter. Fat med motiv av blommor, med senbarock bräm. Med mästarsignatur på terrin/kylare. Omärkt fat, längd på fat 37 cm.

Skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V10
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK