BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.

Bordslampor med stommar av alabaster. Totalhöjd 62 cm vardera (inklusive skärmar).

Smärre slitage. Ej funktionstestade.

Enligt uppgift 1970-tal, NK (Nordiska kompaniet).

Utropspris
3 000 SEK