PARTI KONSTLITTERATUR, 12 st, bla om tenn, klockor, silver. 1900-talets andra hälft.

Bla "Gamla ur" av Barbro Åstrand, "Edward Hald Målare Konstindustripionjär", "English silver" av Jessie McNabb Dennis, "Äkta mattor från orienten" av Georges Izmidlian.

Slitage. Ej genomgångna.

Utropspris
800 SEK