Stekfat med dekor av hjortar, längd 29,5 cm. Stekfat med blommor, längd 30 cm. Tallrikarnas diameter ca 21,5 cm.
Faten med kantnötning. Tallrikar med sprickor, nagg samt ngn lagning.