Gallerkorgen oval med genombrutna sidor. Längd 22,5 cm. Bärtallrikarna olika, diameter ca 15,5 cm.
Gallerkorg med stjärnspricka undertill. Två bärtallrikar med brättesspricka. Nagg. Slitage, bränningsmistor.