Eileen Gray

(Irland, 1878-1976)
Eileen Gray
(Irland, 1878-1976)

EILEEN GRAY, sidobord "E1027" licenstillverkat av Aram designs ClassiCon, sent 1900-tal

Förkromad metall, höj och sänkbar skiva, etikettmärkt, diameter 50, höjd 63 cm

Bruksslitage. Repor.

Utropspris
4 000 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13