Allmoge
1187115
BORD, Allmoge, 1800-tal.
Bord, allmoge, 1800-tal.
Bord, allmoge, 1800-tal.
Bord, allmoge, 1800-tal.
Bord, allmoge, 1800-tal.
Bord, allmoge, 1800-tal.

Målat bord av furu. Sargen med låda. Längd 79, bredd 52, höjd 66 cm.

Renoverat, omarbetat. Kompletterad stomme samt senare målning. Smärre slitage, skador såsom maskstunget.

Utropspris
2 500 SEK